Kniha návštěv

Datum 05.10.2011

Vložil Jirka

Titulek zazimování

Odpovědět

Asi před měsícem jsme nasázeli sazenice cca 10 - 15 cm velké. Vypadá, že se všechny ujaly. Je třeba takto malé stromky nějak zazimovat, nemůže jim mráz, nebo úplné zasypání sněhem ublížit?

Datum 09.02.2012

Vložil habry.info

Titulek Re: zazimování

Odpovědět

Ne, zasypání sněhem jim neuškodí, ba naopak. Pokud se ujaly, na jaře určitě zase normálně obrazí

Datum 22.09.2011

Vložil Mirka Králová

Titulek doporučení

Odpovědět

Jsem překvapena, jak pěkné stránky o habru máte udělány. Máme habrový živý plot na chatě v Beskydech, cca 40 let. Plot je asi 2 m vysoký a tak jediný problém za celou dobu byl se stříháním. Jinak můžu habr do živého plotu jen doporučit.

Datum 21.06.2011

Vložil Petr

Titulek zkusenosti

Odpovědět

Předně děkuji za pěkné stránky a jinak: habrový živý plot všem doporučuji. Máme ho již cca 20 let kolem celé zahrady, držený ve výšce cca 2,5m. Dodává plné soukromí. Žádné obavy z ničeho, pouze to střihání do jehlanu a 1x ročně hrabání. Stříhám pouze 1x za rok motorovými nůžkami, nehnojím, nezalévám a nemáme žádný problém.

Datum 18.06.2011

Vložil Martin

Titulek Habry jsou super

Odpovědět

Dlouho jsme přemýšleli jaké rostliny použít na živý plot a jsem moc rád, že jsme se rozhodli pro habry. Vysazovali jsme dva ploty po zhruba dvaceti metrech a ujmuli se uplně všechny sazenice a to ani nebyli v kontejnerech. Po třech letech máme super živý plot už skoro dva metry vysoký. Můžu je všem jen doporučit.