Kniha návštěv

Datum 13.05.2012

Vložil Mirka

Titulek Habry bez lístků

Odpovědět

Dobrý den,
máme stejný problém jako předchozí pisatelka. Koncem října loňského roku jsme nasadili asi 50 prostokořených sazenic habru cca 50cm vysokých a všechny jsou zatím bez lístků. Mají zavité drobné pupeny, z některých se utvořily suché štětinky. Prosím o Váš názor, vyraší lístky později? Předem děkuji.

Datum 30.04.2012

Vložil Monika

Titulek Habříky

Odpovědět

Dobrý den,
prosím o radu.Loni na podzim jsme sadili živý plot z prostokořených habrů-asi 60m.Na zimu jsme je měli dostatečně zakryté kůrou.Některé nám polámal pes a tak jsme je nahradilli habry z lesa.Ty už začínají mít lístky, ale ty ostatní zatím ne.Tak nevím, jestli se nám ujali a jestli máme čekat, zda se nezazelanají také.Je to možné, že by se zazelenali až o něco později?
Děkuji za odpověď.
Monika

Datum 23.02.2012

Vložil Jirka

Titulek úprava habrů

Odpovědět

Dobrý den, mám dva roky starý plot z habrů. Hlína v které jsou,se slehla,tak jejich dolejšek je 10-20 cm (jsou ve svahu,tak z jedné strany je to víc) pod okolním trávníkem. Chci je zasypat kůrou. Plot jsem hodně stříhal,tak je už od spodu hodně hustý. Některé spodní větve budou zasypané jen z části,zčásti budou vyčnívat z kůry. Bude to vypadat,jak když kousek od hlavního kmene začne vyrůstat nový habr. Když tuto vyčnívající část ustřihnu,přestane zbylá zasypaná část růst a uschne? Nebo budu muset před zasypáním habrů,ostříhat všechny spodní větve,které by jinak byly zasypané?(Chci,aby u každého habru vyrůstal jen jeden kmínek,který se nad již zmíněnou kůrou začne rozvětvovat.)
Díky za odpověď.

Datum 28.03.2012

Vložil Habry.info

Titulek Re: úprava habrů

Odpovědět

To se s velkou pravděpodobností nestane, musel by jste boční větve ustříhnout hned u kmene, a doufat, že habr již znovu v tom místě nepustí nové výhony

Datum 28.11.2011

Vložil Olda

Titulek Zastřižení habru

Odpovědět

Dobrý den, v listopadu jsem vysadil asi 30 ks habrů, jsou to asi 70 cm pruty. Prosím o radu , kdy a o kolik je zastřihnout? Díky za odpověď.