Kniha návštěv

Datum 11.04.2011

Vložil Habry.info

Titulek Re: Vlhko / Mokro

Odpovědět

Pokud tam přímo nestojí voda, tak ne,ba naopak. Připravte se na rychlé přírůstky

Datum 27.02.2011

Vložil Alena

Titulek Habr a sůl

Odpovědět

Dobrý den, prosím Vás o info, jak moc je habr náchylný na silničářskou sůl. Plánujeme živý plot k silnici, která se v zimě velmi často prohrnuje a solí. Sazenize bychom vysázeli cca. 2 m od kraje vozovky, proto se kořeny jistě se solí dostanou do styku.
Jaká je pravděpodobnost úspěchu výsadby a života takového plotu?

Datum 14.03.2011

Vložil Habry.info

Titulek Re: Habr a sůl

Odpovědět

Habr není extra citlivý. Důležité je spíše, aby se Vám rychle ujmul , nebo ( pokud se jedná o pár rostlin) použil kontejnerované sazenice. První rok by jste mu měli pomoci zálivkou, přihnojení by vůbec neškodilo.

Datum 07.12.2010

Vložil Zdeňka Bartáková

Titulek Prosím o radu

Odpovědět

Chtěli bychom vysázet na chalupě v Lužických horách živý plot z habru, i když je místo cca 650 m.n.m, doufáme, že by tento živý plot tam mohl růst bez problému. Vlhko by bylo dostatečné, protože je to v blízkosti potoka. Prozatím by se jednalo o plot v délce 15-20 m, a chtěli bychom ho sázet do tzv. trojsponu. Poradíte zda lze v této nadmořské výšcce habr vysázet a také kolik by bylo potřeba sazenic - prostokořené o výšce cca 50-60cm.
Díky předem za rady.

Datum 24.01.2011

Vložil Habry.info

Titulek Re: Prosím o radu

Odpovědět

Zmíněná nadmořská výška není problémem. Pokud je na daném místě vlhko( ne přemokřeno) je to ideální stav.
Při trojsponu sázejte ve vzdálenosti 30-40 cm, přibližně budete tedy potřebovat 5-6 rostlin do metru. Pokud se jedná o pozemek někde u lesa, dejte pozor na možnost okusu zvěří v zimě