Sazenice habru

Habr - vzrostlá sazeniceNejčastěji vysazujeme Habr obecný, ujímavost je vysoká, a tento druh dřeviny je zvyklý na místní klimatické podmínky. Výsadbový materiál tohoto druhu uplatníme ve tvarech od maldých volně rostoucích habrů až po vícekmenné keře a stromy jako meliorační dřeviny. Své uplatnění nachází habr prakticky všude, ať se jedná o soukromou zahradu, nebo park ve městě či obci.

Při větších výsadbách vysazujeme rostliny s průběžným kmenem, zavětvené až k zemi, s každoročně ve školce zkracovaným obrostem , se zemním balem, a to v hustotě 2-5 rostlin na 1 m délky živého plotu z habru, možná je i výsadba habru jako volně rostoucí a tvarované solitéry.
V menších zahradách sázíme i mladé prostokořenné habry bez balu, a to ve výšce do 40 do 125 cm, 4-6 sazenic habru na 1m živého plotu. Roubované kultivaru habru pak uplatníme hlavně ve veřejné výsadbě v menších skupinách, nebo i na privátních zahradách jako solitéry.

Na polní podmínky jsou sazenice habru relativně nenáročné, nejlépe mu vyhovují hlinité půdy, ale roste dobře i na čerstvých písčitých půdách v údolích a na suchých vápencových svazích. Stanoviště výsadby je relativně volné - habry můžeme vysadit na slunné, polostinné i stinné místo, jako jednu z mála rostlin ji můžeme použít na živé ploty na severních stranách budov.

Fotogalerie: Sazenice habru

/album/fotogalerie-sazenice-habru/habry-0137-jpg/ /album/fotogalerie-sazenice-habru/habry-0138-jpg/ /album/fotogalerie-sazenice-habru/habry-0139-jpg/ /album/fotogalerie-sazenice-habru/habry-0140-jpg/ /album/fotogalerie-sazenice-habru/habry-0141-jpg/ /album/fotogalerie-sazenice-habru/habry-0142-jpg/ /album/fotogalerie-sazenice-habru/habry-0143-jpg/ /album/fotogalerie-sazenice-habru/habry-0144-jpg/ /album/fotogalerie-sazenice-habru/habry-0145-jpg/ /album/fotogalerie-sazenice-habru/habry-0146-jpg/ /album/fotogalerie-sazenice-habru/habry-0147-jpg/ /album/fotogalerie-sazenice-habru/habry-0148-jpg/ /album/fotogalerie-sazenice-habru/habry-0149-jpg/